کاملترین فایل{تحقیق سفته}

تحقیق سفته|34024268|uz|سفته,سفته چیست,سفته بدون تاریخ,تحقیق سفته,مقاله سفته,پایان نامه سفته,پژوهش سفته,دانلود تحقیق سفته,دانلود مقاله سفته,دانلود پایان نامه سفته,دانلود پژوهش سفته,دانلود رایگان تحقیق سفته,دانلود رایگان مقاله سفته,دانلود رایگان پایان نامه سفته
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تحقیق سفتهآماده دریافت می باشد .

دانلود تحقیق در مورد سفته،در قالب word و در 14 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:سفته، سندی است که به موجب آن امضاء کننده متعهد می شود تا مبلغی را در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد او بپردازند. سفته علاوه بر امضاء یا مهر متعهد باید مشخص کننده مبلغ تعهد شده، گیرنده وجه و تاریخ نیز باشد.

پیدایش سفته در گذشته به دلیل خطر انتقال پول از جایی به جای دیگر بوده است. تجار به کمک بانک ها در معاملات خارجی و نیز داخلی خود از سفته استفاده می کردند و در برابر، کارمزدی برای صدور سفته به نام خود و دریافت مبلغ آن درجایی دیگر به بانک می پرداختند.
امروزه در اقتصاد سفته به عنوان یک وسیله اعتباری نقش مهمی در تامین کوتاه مدت منابع سرمایه گذاری ایفا می کند و به ویژه شرکت های بزرگ با صدور و تنزیل آن نزد بانک ها مشکلات مالی جاری خود را مرتفع می سازند. آشکار است که برخورد نظام بانکی به این قبیل اسناد اعتباری از عوامل اساسی اعتبار و رواج آنها به شمار می رود.
سفته سندي معتبر، اما ناشناخته:سفته نامي است که حتماً بارها و بارها آن را شنيده ايد و حتماً بارها به بهانه گرفتن وام يا ضمانت از آن استفاده کرده ايد.

حتماً ديده ايد که سفته را در گوشه گوشه شهر در هر دکه روزنامه فروشي که بساط سيگار ، سيم کارت اعتباري، شارژ موبايل و کارت اينترنت را پهن کرده است، مي فروشند و اين عبارت را که «سفته موجود است» خيلي جاها ديده ايد و لابد پيش خود فکر کرده ايد که «عجب، سفته چه وسيله خوبي است که هرکس مي تواند هرگاه اراده کند، آن را مثل نقل و نبات بخرد و کارش را راه بيندازد» و بعد حتماً به اين مساله فکر کرده ايد که سفته در مقابل چک، با سختي هايي که براي گرفتنش از سيستم بانکي دارد، چقدر به دردبخور است.
يکي از شهرونداني که براي دريافت يک وام ۲ ميليون توماني از يک بانک به گفته خودش، ۴ ماه به دنبال يک ضامن داراي چک مي گشت، مي گويد: مشابه همين وام را از يک مرکز اقتصادي ديگر گرفتم که براي ضمانت، سفته هم قبول مي کرد.
همه اينها را حتماً مي دانيد و حتماً بارها با آن برخورد کرده ايد، اما شايد آن روي سکه را کمتر ديده ايد که سفته يک سند معتبر اقتصادي است که به دليل نشناختن جايگاه آن، بسياري از مردم را دچار مشکل کرده است.
اگر سري به دادگاه ها بزنيد، متوجه مي شويد ناآشنايي با قانون سفته و اين تفکر که سفته ابزاري سهل الوصول است و تبعاتي ندارد، براي مردم چه مشکلاتي ايجاد کرده است...

مطالب دیگر:
📖بررسی اقلیم سرد قطبی📖بررسی اقلیم شناسی استان یزد📖بررسی اکوتوریسم📖آلودگی هوا و پدیده وارونگی📖انواع رطوبت سنج📖انواع کویرهای ایران📖انواع مدل های هواشناسی📖اهداف كلان شهر جدید بینالود📖ایران در یک نگاه📖بافت سنتی دزفول📖بررسی بجنورد📖بررسی آماری 50 ساله اقلیم كرج📖بررسی غلظت یون های مختلف اسیدی و برآورد میزان نهشت مرطوب در باران های بهاره و پاییزه مشهد📖بررسی بیابان📖بیابان چیواوا📖بررسی پدیده مه📖بررسی پیدایش منظومه شمسی📖تبلیغات در صنعت گردشگری📖تجزیه تحلیل اسفراین📖تعیین مرز لهستان📖تقسیمات اقلیمی ایران📖تقسیم خراسان و نظام سلسله مراتب جدید شهری در منطقه📖جاذبه های توریستی جزیره كیش📖جایگاه ایران در اقتصاد جهانی گردشگری📖جزئیاتی پیرامون شهرهای ایران