کاملترین فایل{تحقیق علل پرخاشگري در كودكان}

تحقیق علل پرخاشگري در كودكان|34024254|uz|انواع پرخاشگری,پرخاشگری لفظی,پرخاشگری بدنی,ثبات پرخاشگري ,تغييرات رشدي ,بد دهني, عصبانيت ,علل پرخاشگری,تحقیق پرخاشگري,تحقیق در مورد پرخاشگري,دانلود تحقیق پرخاشگري,پروژه پرخاشگري,مقاله پرخاشگري,پایان نامه پیرامون پرخاشگري,تحقیق روانشناسی
یکی از برترین فایل های قابل دانلود با عنوان تحقیق علل پرخاشگري در كودكانآماده دریافت می باشد .

دانلود تحقیق با موضوع علل پرخاشگري در كودكان،در قالب word و در 29 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:علل پرخاشگري، بددهني و عصبانيت در كودكان و راه هاي كنترل آن:تعاريف پرخاشگري:روان شناساني که اعتقادات نظري متفاوتي دارند، در مورد چگونگي تعريف پرخاشگري اساساً با هم توافق ندارند. موضوع اصلي اين است که آيا بايد پرخاشگري را براساس پيامدهاي قابل ديدن آن تعريف کنيم يا براساس مقاصد شخصي که آن را نشان مي دهد.
گروهي پرخاشگري را رفتاري مي دانند که به ديگران آسيب مي رساند يا بالقوه مي تواند آسيب برساند. پرخاشگري ممکن است بدني باشد (زدن- لگد زدن- گاززدن) يا لفظي (فرياد زدن، رنجاندن) يا به صورت تجاوز به حقوق ديگران (چيزي را به زور گرفتن)، نقطه قوت اين تعريف عيني بودن آن است به رفتار قابل مشاهده اطلاق مي شود. نقطه ضعف آن اين است که شامل بسياري از رفتارهايي است که ممکن است به طور معمول پرخاشگري تلقي نشود.
پرخاشگري وسيله اي رفتاري است در جهت رسيدن به هدفي؛ پرخاشگري خصمانه رفتاري است در جهت آسيب رساندن به ديگران، بيشتر پرخاشگري هاي بين کودکان کوچک از نوع «وسيله اي» است.
اين نوع پرخاشگري به خاطر متعلقات است. کودکان از يکديگر اسباب بازي مي قاپند، يکديگر را هل مي دهند تا به اسباب بازي که مي خواهند بازي کنند دست يابند. به ندرت اتفاق مي افتد که کودکان بخواهند به کسي آسيب برسانند يا از روي عصبانيت دست به پرخاشگري بزنند.
پرخاشگري را بايد از جرئت ورزي متمايز دانست. جرئت ورزي، دفاع از حقوق يا متعلقات (مانند ممانعت کودک از اين که کسي به اسباب بازي اش دست بزند) يا بيان اميال و آرزوها را بر مي گيرد.مردم معمولاً شخص با جرئت را پرخاشگر مي دانند، در صورتي که کسي که از حق خود دفاع مي کند با جرئت است نه پرخاشگر.
تغييرات رشدي:کودکان در 12 ماهگي وقتي با هم هستند، شروع به ابراز رفتار پرخاشگرانه وسيله اي مي کنند. يعني رفتار پرخاشگرانه آنان غالباً به خاطر اسباب بازي و متعلقات ديگر است و در ارتباط با همسالان ابراز مي شود. کودکان گاهي اوقات به والدين و کودکان بزرگتر حمله ور مي شوند، ولي اين گونه پرخاشگري در مقايسه با پرخاشگري با همسالان، نسبتاً نادر است. کودکان همچنان که به سال هاي پيش از مدرسه و مدرسه نزديک مي شوند، کمتر دست به اعمال پرخاشگرانه مي زنند و در نوع پرخاشگري آنان هم تغييراتي ايجاد مي شود. يعني وقتي که پرخاشگري ابراز مي شود، غالباً خصمانه است و کمتر «وسيله اي» است. به اين معنا که کودکان براي به دست آوردن هدف هاي وسيله اي کمتر مستقيماً از حربه هاي جسماني استفاده مي کنند؛ ولي وقتي که به کسي حمله لفظي يا بدني مي کنند بيشتر امکان دارد که با قصدي خصمانه اين کار را کرده باشند. پرخاشگري لفظي، دست کم در سال هاي قبل از مدرسه افزايش مي يابد.
ثبات پرخاشگري:هرچند که سطح پرخاشگري کودکان از موقعيتي به موقعيت ديگر فرق مي کند ولي کودکان از لحاظ تداوم رفتار پرخاشگرانه در طول زمان با هم فرق دارند. کودکاني که در سال هاي اوليه به شدت پرخاشگرند، به احتمال زياد در جواني و بزرگسالي هم پرخاشگر خواهند بود و کودکاني که پرخاشگر نيستند، به احتمال زياد در بزرگسالي هم پرخاشگر نخواهند بود...

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت درباره رده بندی کتابخانه کنگره تاریخچه و ساختار📂پاورپوینت درباره ردیابی انرژی و تجزیه و تحلیل حفاظها📂پاورپوینت درباره رزومه📂پاورپوینت درباره رسانه انتقال هدایت پذیر📂پاورپوینت درباره رسانه ملی و سال همت مضاعف و کار مضاعف📂پاورپوینت درباره رضايت آگاهانه📂تحقیق درباره كارآفريني موفق📂تحقیق درباره كارآفريني سنگ📂تحقیق درباره كاربرد نانو در صنايع دريايي📂تحقیق درباره كالبد شكافي فعاليت مخفيانه خانه‌هاي عفاف در تهران📂تحقیق درباره كاهش منو اكسيد كربن📂تحقیق درباره كتابخانه ها و مراكز اسناد در عصر هخامنشي📂تحقیق درباره كردستان 📂تحقیق درباره بررسی و ارزیابی تاریخچه کردستان📂تحقیق درباره كرمهاى كامپيوترى📂تحقیق درباره كره و انواع روغنها📂تحقیق درباره كشور هلند📂تحقیق درباره كلزا 📂تحقیق درباره كمپرسور چيست📂تحقیق درباره كندو📂تحقیق درباره كهكشان راه شيري📂پاورپوینت آموزش تصویری ورد( word)📂تحقیق درباره سوره کوثر📂تحقیق درباره كود فسفاته📂تحقیق درباره كودك به چه طريقي تربيت مي شود